عایق بندی با استفاده از قالب های پرینت سه بعدی به کمک سیستم پرتاب فضایی ناسا آمده اند

 برای جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه موشک ها در حین عملیات پرتاب، عایق بندی امری بسیار حیاتی است. اما عایق کردن سفینه ای با پیچیدگی بالا  کار آسانی نیست. به لطف چاپ سه بعدی، مهندسانی که در سیستم پرتاب فضایی ناسا کار می کنند، در حالت تولید قالب هایی سفارشی هستند که فوم های عایق بندی مناسب ایجاد میکند.  موشک قدرتمند جدید آمریکا ، سیستم پریتاب فضایی ناسا، باید در مقابل شرایط خاص دمایی  در حین پرتاب سفینه اوریون و محموله همراه آن  به دور ماه مقاوم باشد.

تکنسین ها و مهندسان ناسا، استفاده از پرینتر های سه بعدی را برای کمک به  سیستم های حفاظت حرارتی در قطعات کوچیک و ظربف فضاپیما تائید  کرده اند. فوم های پاششی و یا عایق های سنتی در  قطعات بزرگ و کوچک فضاپیما استفاده میشود، که وظیفه آن محافظت از فضاپیما در مقابل حرارت بالا در زمان پرتاب است. اگرچه قطعات سخت افزاری کوچک و یا فضا های فشرد مانند داکت های داخلی در قسمت موتور، نیازمند اسپری فوم به صورت دستی و یا استفاده از قالب های پرینت سه بعدی است. در حین  این عملیات ، فوم، که مخلوط شده و داخل قالب ریخته شده ، جای خود را باز میکند تا به خوبی تمامی قسمت ها را در بر بگیرد. با استفاده از این روش در زمان صرفه جویی شده و عملیات پرداخت دستی سخت و پیچیده به کلی حذف میشود.

مهندسان ناسا و بوئینگ  برنامه های پیشرفته و مهارت های فنی پاشیدن فوم را در اوایل این برنامه آزمایش کردند.با استفاده از این داده ها، تیم ناسا یه روش بهینه توسعه داد که  مقدار زمان لازم برای تایید قالب های چاپی سه بعدی را کاهش داد و به تیم اجازه داد تا بیشتر وقت خود را صرف  نیازهای ضروری که باید برای فوم پاشی هر پرواز نیاز است اختصاص دهند.این روش بهینه  از طراحی سه بعدی تا پاشش فوم ، در شمان بسیار کوتاه تری اتفاق می افتد.

ناسا برنامه ای برای ارسال فضانوردان به کره ماه تا سال ۲۰۲۴ دارد.  این مرکز میگوید” ستون فقرات ما برای اکتشاف فضای عمیق SLS و Orion است که از مرکز فضایی کندی  در فلوریدا آغار میشود به مداره ماه میرسد، از آنجا فضانوردان با استفاده از سیستم پیشنهادی بر سطح ماه فرود میآیند”

Bootstrap 4 footer - W3Hubs.com